Folia samochodowa do przyciemniana szyb samochodowych 3M FX Standard 05.

Folia samochodowa do przyciemniania szyb samochodowych (auto folia) 3M FX Standard05 to folia przeciwsłoneczna przeznaczona do zastosowań na szybach samochodowych. Folia przyciemniająca 3 M FX ST 05 to najwyższej jakości folia termokurczliwa zbudowana z bardzo dobrej jakości poliestru o wysokiej wytrzymałości i odporności na przegrzanie podczas wygrzewania folii suszarką lub opalarką. Jest o folia o najwyższym stopniu przyciemnienia (przepuszcza 4% światła widzialnego) z dostępnych na rynku, aplikowana na wewnętrzną stronę szyby samochodowej. Głównym zadaniem auto folii 3M FX Standard 05 jest ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza samochodu (obniżenie temperatury wewnątrz pojazdu). Folia przeciwsłoneczna do aut działa jak tarcza, która powoduje odbijanie nadmiernej ilości promieniowania podczerwonego IR czego skutkiem jest obniżenie temperatury wewnątrz samochodu w porównaniu do samochodu bez folii samochodowej przeciwsłonecznej. Dodatkowe korzyści jakie przynosi montaż folii okiennejsamochodowej to między innymi poprawa wyglądu auta (folia w kolorze czarnym), poprawa komfortu pasażerów podróżujących samochodem, ograniczenie wglądu do wnętrza pojazdu. Folia samochodowa do przyciemniania szyb w samochodzie firmy 3M FX Standard 05 redukuje 99 % szkodliwego promieniowania UV odpowiedzialnego za niekorzystne odbarwianie się tapicerki auta. Kolejną niewątpliwą zaletą folii przyciemniającej szybysamochodowe jest fakt, iż podczas ewentualnej stłuczki chroni kierowcę przed skaleczeniem kawałkami szkła pochodzącymi z rozbitej szyby.

Przed montażem folii okiennej przeciwsłonecznej na szyby samochodowe pamiętać należy, że folia przyciemniająca 3M FX ST 05 to folia termokurczliwa, kurczy się tylko w jedną stronę, po długości rolki. Folia składa się z dwóch warstw: folii właściwej, posiadającej klej oraz folii ochronnej bezbarwnej, która zabezpiecza folię właściwą z klejem przed zabrudzeniem.

Przyciemnianie szyb w samochodzie (dotyczy tylnych szybsamochodowych) w świetle obowiązującego prawa jest dozwolone. Natomiast oklejanie szyb samochodowych przednich i przednich bocznych ma pewne obostrzenia. Naklejona folia samochodowa przyciemniająca na szybę przednią i przednie boczne pojazdu powinna mieć po naklejeniu współczynnik przepuszczalności światła nie mniejszy niż 70%. W praktyce oznacza to, że szybę możemy przyciemnić tylko o 30%. Tak minimalne przyciemnienie szybsamochodowych jest praktycznie niezauważalne dla ludzkiego oka.

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Chcesz wiedzieć więcej?


    Skontaktuj się z nami!

   Amplus: folie okienne autoryzowany dystrybutor i instalator folii


    Tel. 42 250 73 34 lub mail:biuro@foliaokienna.pl